piątek, 9 czerwca 2017

9 czerwca - Dzień Księgowego

9 czerwca obchodzimy Dzień Księgowego. Obchodzimy go w tym dniu nieprzypadkowo, ponieważ jest to dzień, w którym powstało stowarzyszenie Związek Buchalterów w Warszawie. Stowarzyszenie w 1926 roku przekształciło się w Związek Księgowych w Polsce. W 1946 roku stowarzyszenie zrzeszające księgowych przyjęło ostateczną nazwę, którą jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Dzień Księgowego ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak odpowiedzialną i potrzebną jest praca księgowych oraz zwrócenie uwagi na potrzebę kontynuowania tradycji tego zawodu.

W Muzeum Stutthof, dzień swojego święta panie księgowe uczciły ubierając t-shirty z napisami. W czasie obchodów 55. rocznicy utworzenia Muzeum Stutthof, myślą przewodnią w odniesieniu do działu księgowości było hasło: „księgowość jako paliwo działalności Muzeum”.

Wszystkim pracownikom księgowości Muzeum Stutthof składamy najlepsze życzenie z okazji ich święta. Oby nigdy nie było pomyłek, szczególnie przy naliczaniu wynagrodzeń pracowników.  😊 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz