wtorek, 18 października 2016

Konferencja „Żuławy w 1945 roku. Źródła z niedalekiej przeszłości”W imieniu organizatorów, w dniu 10 listopada 2016 r., serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w trzeciej z kolei konferencji popularnonaukowej z cyklu „Żuławy w 1945 roku”. Edycja 2016 nosi podtytuł „Źródła z niedalekiej przeszłości” i poświęcona jest prezentacji szerzej nieznanych dotąd w historii zagadnień związanych z najnowszą historią naszego regionu.

Dwie poprzednie edycje spotkań z cyklu „Żuławy w 1945 roku” przeprowadzone w 2014 i 2015 roku oraz towarzyszące im publikacje spotkały się bardzo licznym i pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców regionu. Ufamy, że zaproponowana w tym roku konwencja spotkania w Nowym Dworze Gdańskim również spotka się z zainteresowaniem.

Organizatorami spotkania są: Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim.

Szczegółowy program znajda Państwo w załącznikach. W czasie spotkania będzie możliwości nabycia książek związanych z najnowszą historią regionu wydawanych przez Muzeum Stutthof.
Grupy zorganizowane ze szkół zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie na kontakt mailowy: marcin.owsinski@stutthof,org

Do zobaczenia na konferencji!
Organizatorzy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz